Ливърпул с победа над Атлетико стана първи в групата

„Червените“ стигнаха до трите точки след резултат 2:0
4 ное 2021 07:15, Елка Василева
1

Ливърпул удари с 2:0 Атлетико Мадрид и си осигури предсрочно първото място в група B на Шампионската лига. Футболистите на Юрген Клоп са недостижими на върха след четири поредни победи.

За един от Атлетико, Порто и Милан пък остава възможността също да се класира за 1/8-финалите като втори в групата.

„Червените“ не дадоха шанс на своя съперник и с голове на Диого Жота и Садио Мане през първото полувреме стигнаха до трите точки. Гостите, които бяха без петима основни играчи, останаха с 10 човека в 36-ата минута, когато Фелипе получи червен картон.